Merr artikujt e fundit me RSS

Merr artikujt e fundit me email


Kërko në faqe
Reklamo Këtu
Reklamo ketu Reklamo ketu Reklamo ketu
Nga më 14 Dhjetor 2013 nën Dieta,Këshilla , 5,275 lexime Comments Off on SHENDETI DHE USHQYERJA

Kerkesat fiziologjike: Ushqimi eshte nje nevoje themelore per njeriun, nje e drejte baze dhe nje kusht paraprak per nje shendet te mire. Organizmi i njeriut per te mbijetuar dhe per te qene i fuqishem varet nga energjia, proteinat , vitaminat dhe mineralet te cilat gjenden ne ushqime te ndryeshme. Studimet e kryera ne Europe pas […]

Nga më 24 Korrik 2008 nën Dieta , 17,506 lexime 7 Komente

Çdo ditë një herë merrni një kombinim vitaminash me minerale.

Peshohuni vetëm një herë në javë dhe në të njëjtën ditë, në të njëjtën peshore me të njëjtat rroba.

Gjatë dietës mos mendoni për peshën që keni qëllim të arrini por shijoni peshën që po humbisni.

Gjatë ngrënies mos nxitoni…

Për më tepër klikoni mbi titull.

Nga më 17 Korrik 2008 nën Dieta , 16,166 lexime Comments Off on Disa këshilla për sëmundjet e stomakut

Ç’duhet bërë për t’u mbrojtur prej shqetësimeve të stomakut?

Mjekët janë të mendimit se është më mirë të hahet nga pak dhe shpesh.
Mos hani para gjumit pasi vazhdimi i punës edhe natën e lodh stomakun.
Hani minimumi 3-4 orë para gjumit…

Për më tepër klikoni mbi titull.

Nga më 28 Maj 2008 nën Dieta , 22,017 lexime 3 Komente

Kolesteroli është një lëndë që gjendet në shumë pjesë të trupit. Trupi ynë me anë të tij prodhon hormone (kortizoni, hormonet seksuale), vitaminën D dhe acidet e bilës që tresin yndyrnat.Kur kolesteroli tejkalon sasinë e duhur ai grumbullohet nëpër damarë duke krijuar bllokim të tyre (aterosklerozën).

©Mjeku24.Com - Të gjitha të drejtat i zotëron Mjeku24.Com. Ndalohet rreptëisht kopjimi dhe ribotimi. Dizenjimi dhe mirmajtja: SuperAlb.Com